#Edukacja i nauka

Angielski online dla początkujących

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z nauką języka zastanawia się, czy angielski online to dobry wybór, jeśli rzeczywiście zaczynasz od podstaw. Taka forma kształcenia wydaje się być dużo trudniejsza niż uczestnictwo w klasycznych zajęciach w szkole językowej. Czy jest tak faktycznie? Jakie argumenty przemawiają za nauką online? Sprawdź, co radzą specjaliści.

Angielski online – jakie argumenty przemawiają za tą formą nauki?

Brak czasu to jedna z zasadniczych bolączek, która zniechęca dorosłe osoby do podjęcia nauki języka angielskiego. Rzeczywiście, sztywne godziny zajęć co najmniej 2 razy w tygodniu w połączeniu z koniecznością dojazdów sprawia, że możesz mieć problem z wygospodarowaniem niezbędnych 6 godzin tygodniowo przeznaczonych na sam tylko udział w zajęciach. Nauka angielskiego online wyklucza pewne niedogodności towarzyszące lektoratowi stacjonarnemu. Ucząc się online:

  • unikasz dojazdów;

  • mniej czasu przeznaczasz na zajęcia, ponieważ możesz znaleźć się na nich w 30 sekund;

  • możesz zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza jeśli wybierzesz naukę z platformą, a nie z lektorem lub postawisz na opcję „pół na pół”;

  • uczysz się we własnym tempie.

Język angielski online – z lektorem czy platformą?

Wybierając lekcje online masz do wyboru dwie możliwości: lektorat z nauczycielem za pośrednictwem kamery internetowej lub naukę na platformie. Pierwsza metoda nie różni się znacząco od lekcji offline. Nauczyciel prowadzi zajęcia tak samo, jak robiłby to w sali lekcyjnej, komunikując się jednak z tobą za pośrednictwem kamery i mikrofonu. W ten sposób można nie tylko uczestniczyć w zajęciach indywidualnych, ale także grupowych, prowadząc konwersacje zarówno z lektorem, jak i z innymi uczestnikami kursu.

Platforma z kolei zwykle lepiej niż do konwersacji nadaje się do sprawdzania znajomości słownictwa czy gramatyki. Trzeba jednak przyznać, że intensywne prace nad rozwojem sztucznej inteligencji w ostatnim czasie owocują coraz częściej platformami, w których z komputerem możesz rozmawiać podobnie jak z nauczycielem. Poprawność działania takich platform jest szczególnie widoczna właśnie w początkowej fazie nauki języka.

Angielski online dla początkujących

Porady dla nauki Duolingo w kilka tygodni

Angielski online dla początkujących

Porady dotyczące pisania prozy