#Edukacja i nauka

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na studia w college’u

Czy jesteś studentem lub planujesz studiować w college’u? Czy martwisz się o proces przyjęcia i inne rzeczy? Cóż, nie jesteś sam, ponieważ wielu studentów czuje się tak samo, kiedy mają zamiar ubiegać się o przyjęcie na studia.

Zadają sobie następujące pytania i dlatego się martwią.

Czy ta uczelnia jest dobra?

Co będę studiował na tej uczelni?

Czy będzie mi odpowiadać?

Jeśli masz podobne wątpliwości w swoim umyśle, to jesteś we właściwym miejscu. Tutaj omówię kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o studiowaniu w danej uczelni.

Proces przyjęcia

Większość college’ów ma wspólny proces przyjęcia, który obejmuje następujące elementy:

Personal Interview (wywiad osobisty)

Test medyczny

Egzamin pisemny

Wywiad:

Wywiad jest najważniejszą częścią procesu przyjęcia. Wywiad powie o twojej osobowości i ogólnym charakterze.

Test medyczny:

Istnieje test medyczny dla wszystkich studentów, którzy ubiegają się o przyjęcie na studia. Sprawdzą oni twój stan zdrowia, a także zbadają wytrzymałość twoich kości.

Egzamin pisemny:

Tutaj będziesz musiał napisać test składający się z określonej liczby pytań, a egzaminator oceni twoje wyniki i przyzna ci punkt.

Podsumowanie:

Po wszystkich egzaminach otrzymasz wynik końcowy. Jeśli wynik będzie wystarczająco wysoki, będziesz mógł dostać się na studia. Ale musisz pamiętać, że otrzymasz wynik na podstawie wyników egzaminu pisemnego i rozmowy kwalifikacyjnej.

Czy chcesz wiedzieć, jakie są inne rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję? W takim razie przeczytaj poniższy artykuł: